Katalog med kvalitetsvurdering og vinnere fra utstillingen i Sannidal

Katalog fra utstillingen i Sannidal med kvalitetsvurdering og premiering av hundene kan du nå laste her. Nedenfor finner du også bilder fra noen av konkurranseklassene og bilder av beste avlsklasse hvor Jeskefjell Kennel med 4 avkom etter N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav ble tildelt Heders Pris. Kritikker kan du lese på NKK her

svarthund hann brukshund

 

Beste hannhundklasse, Norsk Elghund sort: 

 

svarthund hann brukshund

 

 

 

 

0058 Festus Frå Håggåstuggu NO56635/17, 578097809264542, 25/09/17, E: Arvid Juvland, Nedre Steinbakken 5, 3864 Rauland O: Nann-May Kregnes Midtflå, Midtflå Morten, 7234 Ler (Alex - N UCH N J(B)CH Janka Frå Håggåstuggu)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BHK. BIR. 

 

0060 N J(B)CH Jegerlivets Ailo NO41671/17, 578098100564699, 14/04/17, E: Kristian Fidje O: Kari Skjauff Kihle, 3175 Ramnes (Kodiak Av Harvehaugen - N J(B)CH Børvelia's Nita)(w)

E 1 KONK. CK. CERT. 2 BHK 

 

 

Hannhund, Brukshund konkurranseklasse Norsk Elghund Grå: 

 

Sannidal beste bruks hannhund

 

0032 N J(L)CH Rr Jærv NO37676/16, 578098100534361, 07/03/16, Grå E: Jørand Kaasa, Håvard Kaasa O: Roger Reinslo, 3614 Kongsberg (N J(L)CH SE J(LÖ)CH Högvaktens Ili - N J(L)CH Skinnemoens Toya)(w)

E 1 KONK. CK. CERT. 2 BHK 

 

0028 N J(L)CH Storm Av Jeskefjell NO46339/13, 578097809183556, 09/05/13, E: Torvild Vala, Hauganvg.44, 3850 Kviteseid O: Tom Vala, Midtbøen Geir Helge, Vala Helene K, Midtbøen Anne Ragnhild, 3848 Morgedal (SE UCH SE J(LÖ)CH Ryrskogens Charlie - Tinka Av Jeskefjell)(w)

E 2 KONK. CK. CERT. 4 BHK 

 

0029 Rein Av Gausbu NO54069/16, 578097809234047, 07/10/16, E: Tor Fjellheim, Krokenveien 1363, 3760 Neslandsvatn O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 3 KONK. CK 

 

 

0027 Birk Av Gausbu NO54502/16, 578097809231009, 05/10/16, E: Frode Dyrland, Rønjomsgrendi 19, 3844 Åmotsdal O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (C.I.B NORD UCH N SE J(L)CH Skinnemoens Mezzo - Pia Av Gausbu)(w)

E 4 KONK. 

 

 

 

Championklasse hannhund, Norsk Elghund Grå: 

 

Championklasse

 

 

0033 N UCH N J(L)CH Power Av Gausbu NO45784/13, 578097809181598, 19/05/13, E: Stein Frantzen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BHK BIR 

 

0034 N J(L)CH N UCH NV-18 Loke NO48223/14, 578097809214897, 27/06/14, Grå E: Tom Vala, Bjålandsvg 89, 3848 Morgedal O: Jørund Håvard Askje, 3890 Vinje (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - N J(L)CH

Losnabakken's P-L Bessi)(w)

E 2 KONK. CK. 3 BHK 

 

 

 

 

Beste hannhundklasse Norsk Elghund grå: 

 

 

Sannidal beste hannhundklasse grå

 

 

 

0033 N UCH N J(L)CH Power Av Gausbu NO45784/13, 578097809181598, 19/05/13, E: Stein Frantzen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BHK BIR 

 

0032 N J(L)CH Rr Jærv NO37676/16, 578098100534361, 07/03/16, Grå E: Jørand Kaasa, Håvard Kaasa O: Roger Reinslo, 3614 Kongsberg (N J(L)CH SE J(LÖ)CH Högvaktens Ili - N J(L)CH Skinnemoens Toya)(w)

E 1 KONK. CK. CERT. 2 BHK 

 

0034 N J(L)CH N UCH NV-18 Loke NO48223/14, 578097809214897, 27/06/14, Grå E: Tom Vala, Bjålandsvg 89, 3848 Morgedal O: Jørund Håvard Askje, 3890 Vinje (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - N J(L)CH

Losnabakken's P-L Bessi)(w)

E 2 KONK. CK. 3 BHK 

 

0028 N J(L)CH Storm Av Jeskefjell NO46339/13, 578097809183556, 09/05/13, E: Torvild Vala, Hauganvg.44, 3850 Kviteseid O: Tom Vala, Midtbøen Geir Helge, Vala Helene K, Midtbøen Anne Ragnhild, 3848 Morgedal (SE UCH SE J(LÖ)CH Ryrskogens Charlie - Tinka Av Jeskefjell)(w)

E 2 KONK. CK. Res CERT. 4 BHK 

 

 

 

Beste tispeklasse, Norsk Elghund Grå: 

 

Sannidal beste tispeklasse

 

0050 Saga NO38117/16, 578097809239482, 26/03/16, Grå E: Jørund Håvard Askje, Skålbygde 82, 3890 Vinje O: Jørund Håvard Askje, 3890 Vinje (C.I.B NORD UCH N SE J(L)CH Skinnemoens Mezzo - N J(L)CH Losnabakken's P-L Bessi)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BTK. BIM 

 

0055 Jerva NO38116/16, 578097809248837, 26/03/16, Grå E: Jørund Håvard Askje, Skålbygde 82, 3890 Vinje O: Jørund Håvard Askje, 3890 Vinje (C.I.B NORD UCH N SE J(L)CH Skinnemoens Mezzo - N J(L)CH Losnabakken's P-L Bessi)(w)

E 2 KONK. CK. CERT. 2 BTK. 

 

0054 Ronja NO34382/16, 578094100011958, 15/01/16, Grå E: Joar Brosdal, Brosdalsveien 209, 3753 Tørdal O: John B Skansen, 2651 Østre Gausdal (N J(L)CH Dansevollens Bjønn - N J(L)CH Virpi)(w)

E CK. RES.CERT. 3 BTK. 

 

0036 Frøya NO46634/18, 578097809273811, 13/05/18, E: Vetle Eirik Frantzen, Heimigardsvegen 38, 3890 Vinje O: Ingar Haugan, 3692 Sauland (N FI J(L)CH Trolljentemyra's Strix - Arja Av Gausbu)(w)

E 1 KONK. CK. 4 BTK 

 

 

Best i rasen, Norsk Elghund Grå: 

 

Sannidal BIR grå

 

Best i rasen, BIR, til høyre: 0033 N UCH N J(L)CH Power Av Gausbu NO45784/13, 578097809181598, 19/05/13, E: Stein Frantzen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BHK BIR 

 

Best i motsatt kjønn, BIM, til venstre: 

0050 Saga NO38117/16, 578097809239482, 26/03/16, Grå E: Jørund Håvard Askje, Skålbygde 82, 3890 Vinje O: Jørund Håvard Askje, 3890 Vinje (C.I.B NORD UCH N SE J(L)CH Skinnemoens Mezzo - N J(L)CH Losnabakken's P-L Bessi)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BTK. BIM   

 

 

Beste avlsklasse: 

 

Sannidal avlsklasse

 

Jeskefjell Kennel med 4 avkom etter (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav (midten) ble tildelt HP:

 

0033 N UCH N J(L)CH Power Av Gausbu NO45784/13, 578097809181598, 19/05/13, E: Stein Frantzen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BHK BIR 

 

0049 Hirvi Av Gausbu NO36017/15, 27/01/15, E: Stein Frantzen, Storåslivegen 56, Skafså, 3880 Dalen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 4 KONK. 

 

0029 Rein Av Gausbu NO54069/16, 578097809234047, 07/10/16, E: Tor Fjellheim, Krokenveien 1363, 3760 Neslandsvatn O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 3 KONK. CK 

 

0034 N J(L)CH N UCH NV-18 Loke NO48223/14, 578097809214897, 27/06/14, Grå E: Tom Vala, Bjålandsvg 89, 3848 Morgedal O: Jørund Håvard Askje, 3890 Vinje (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - N J(L)CH

Losnabakken's P-L Bessi)(w)

E 2 KONK. CK. 3 BHK 

 

 

Best in show: 

 

Sannidal Bis vinnere

 

BIS 1:

0033 N UCH N J(L)CH Power Av Gausbu NO45784/13, 578097809181598, 19/05/13, E: Stein Frantzen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (N UCH NORD J(L)CH N J(B)CH Gustav - Kira Av Gausbu)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BHK BIR 

 

BIS 2:

0003 Fort Hjort Tuno NO38997/13, 578098100429221, 14/03/13, E: Morten Røine, Kollandsrud, 3630 Rødberg O: Tore Bjørnbet, 7028 Trondheim (Kaitum Dalens Rippe - C.I.T. N UCH N JCH NMHF-13 Fort Hjort Hilla)(w)

E 1 KONK. CK, 1BTK, CERT, BIR 

 

BIS 3:

0058 Festus Frå Håggåstuggu NO56635/17, 578097809264542, 25/09/17, E: Arvid Juvland, Nedre Steinbakken 5, 3864 Rauland O: Nann-May Kregnes Midtflå, Midtflå Morten, 7234 Ler (Alex - N UCH N J(B)CH Janka Frå Håggåstuggu)(w)

E 1 KONK. CK. 1 BHK. BIR. 

<< Tilbake